top of page
witaj.jpg

Witaj...

...w naszym świecie, gdzie masaż jest podstawą wszelkich działań!

POST

Odkryj Sekrety Masażu Twarzy – Klucz do Naturalnej Odnowy i Blasku

Witajcie w świecie Maseko, gdzie każdy dotyk ma znaczenie. Dzisiaj skupimy się na jednej z najbardziej fascynujących i skutecznych form pielęgnacji - masażu twarzy. To nie tylko chwila relaksu, ale również potężne narzędzie w walce o młodzieńczy wygląd i zdrowie skóry.Masaż Twarzy Akademii Masażu Maseko

Co to jest masaż twarzy?

Masaż twarzy to zespół chwytów i rękoczynów, które wykonuje się na twarzy, szyi, dekolcie, karku i głowie w określony sposób, z odpowiednim kierunkiem i w celu realizacji określonych działań terapeutyczno - kosmetycznych. Jest to delikatne, ale skuteczne manipulowanie tkankami twarzy, które pobudza krążenie, wspomaga drenaż limfatyczny i relaksuje napięte mięśnie.


Korzyści z masażu twarzy:

🎯Poprawa krążenia: Pobudza przepływ krwi, co przekłada się na lepsze dotlenienie i odżywienie skóry.

🎯Redukcja napięcia: Pomaga w rozluźnieniu mięśni twarzy, co może przeciwdziałać powstawaniu zmarszczek, a także rozluźnia stawy co przyczynia się do poprawy zdrowia oraz zmiany postawy ciała.

🎯Detoksykacja: Wspiera drenaż limfatyczny, pomagając usunąć toksyny i zredukować opuchliznę.

🎯Promienista skóra: Regularny masaż może przyczynić się do jaśniejszego i bardziej promiennego wyglądu skóry.


Jak wykonać masaż twarzy?

Masaż twarzy można wykonywać samodzielnie lub u profesjonalisty. Oto kilka prostych kroków do samodzielnego masażu:


 • Zacznij od oczyszczenia twarzy. To bardzo ważny etap i już po nim zauważysz jak Twoja cera oddycha. Koreanki stosują aż 7 etapowe oczyszczanie! Ważne by pamiętać o tym, ze po każdym kontakcie skóry z wodą należy wykonać jej tonizację.

 • Nałóż ulubiony olejek lub serum. Nakładaj ruchami od środkowej linii ciała do boków i lekko w górę.

 • Delikatnie masuj twarz okrężnymi ruchami, zwracając uwagę na obszary pod oczami, czoło i linie żuchwy.

 • Zakończ masaż delikatnymi pociągnięciami w dół, przy skroniach do obojczyków, aby wspomóc drenaż limfatyczny.


Czy wiesz, że?

Masaż twarzy to nie tylko zabieg kosmetyczny, ale również część holistycznego podejścia do zdrowia. W Akademii Masażu Maseko, oferujemy również szkolenia z technik masażu twarzy, łącząc wiedzę z zakresu anatomii, jogi twarzy i ćwiczeń relaksacyjnych. To idealna okazja, aby nauczyć się, jak samodzielnie pielęgnować swoją skórę w domu. Szkolenia są dla profesjonalistów, ale także dla amatorów, jak Wieczorna Joga Twarzy, na której nauczysz się prostych technik automasażu.


"Masaż Meridianów Twarzy":

Ta technika łączy tradycyjne techniki masażu twarzy z zasadami medycyny chińskiej, skupiając się na meridianach energetycznych przepływających przez twarz. Meridiany to kanały, przez które przepływa Qi (energia życiowa), a ich stymulacja może wpływać na ogólne samopoczucie i zdrowie skóry.Masaż Meridianów Twarzy Maseko

Kluczowe aspekty techniki:

 1. Znajomość Meridianów: Istotne jest zrozumienie położenia i znaczenia poszczególnych meridianów na twarzy, takich jak meridian żołądka, pęcherza, czy trzustki.

 2. Delikatne Stymulowanie: Używając palców, kursanci uczą się, jak delikatnie stymulować te meridiany poprzez lekkie naciski i masaż.

 3. Zaawansowane Techniki: Włączenie technik takich jak akupresura czy gua sha, które mogą dodatkowo stymulować meridiany i poprawiać przepływ Qi.

 4. Holisticzne Podejście: Masaż meridianów twarzy jest często połączony z poradami dotyczącymi diety i stylu życia, co jest zgodne z holistycznym podejściem do zdrowia i urody.


Korzyści:

 • Poprawa krążenia i detoksykacja skóry.

 • Zmniejszenie napięcia i stresu.

 • Może pomóc w łagodzeniu dolegliwości takich jak bóle głowy czy problemy z zatokami.

 • Promuje zdrowy blask i może przyczynić się do redukcji zmarszczek.


Ta technika, łącząc wschodnie i zachodnie podejście do masażu, stanowi fascynujący i wartościowy dodatek do programu szkoleniowego w Akademii Masażu Maseko. Zapewniamy naszym kursantom nie tylko nowe umiejętności, ale także głębsze zrozumienie związku między ciałem a umysłem.


👇Sprawdź nasze szkolenia z zakresu twarzy👇
Wieczorna Joga Twarzy Maseko


Zapraszamy!

Odkryj moc masażu twarzy w Maseko i pozwól sobie na chwilę relaksu i odnowy. Zarezerwuj swoją wizytę już dziś lub skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o naszych szkoleniach. Twoja twarz będzie Ci wdzięczna!


Comments


bottom of page