BLOG

04/04/2019

Dynamika rozwoju dziecka w dużej mierze zależy od zaangażowania rodziców. Oczywiście większość rodziców zdaje sobie sprawę, że odgrywa ważną rolę we wspieraniu rozwoju psychofizycznego swojego dziecka. Wielu jednak nie ma pewności jak powinno takie wsparcie wyglądać. Jedną z metodą, którą rodzic może stosować od pierwszych chwil życia jest masaż niemowląt.

Od odruchów pierwotnych do masażu dziecka

Nie  możem...

03/12/2017

Nie ma wątpliwości, że spędzamy większość czasu siedząc. Jeśli masz do czynienia z niezliczonymi objawami od bólu pleców i nóg, drętwienia lub mrowienia nóg/stóp, możesz potrzebować rozluźnienia mięśnia biodrowo - lędźwiowego.

Zespół mięśnia biodrowo - lędźwiowego może być na prawdę uciążliwym schorzeniem. Jego objawy często mylone są z innymi dolegliwościami kręgosłupa lędźwiowego, stawów biodrowych, a nawe...

14/08/2017

Dobry masaż to taki, który definiuje się w dwóch słowach zrelaksował lub pomógł. Pomógł na bóle pleców, głowy, nadmierne napięcie...Zrelaksował zestresowany umysł i spięte mięśnie. W dążeniu do rozluźnienia mięśni może pomóc wiele rzeczy. Dzisiaj dzielę się swoimi sposobami, aby być lepszym i skuteczniejszym masażystą.

1. ODPOWIEDNIA POZYCJA UŁOŻENIOWA

Każdy masażysta wie, że dobra pozycja ułożeniowa może zn...

08/05/2017

Na pewno każdy z Was słyszał o mięśniach Kegla. Niektórzy z Was dostali zalecenie żeby wzmacniać właśnie tę grupę mięśni, ale czy na pewno wiesz gdzie się one znajdują i dlaczego są tak ważne?

Mięśnie Kegla są bardzo różnie nazywane najczęściej chodzi o mięśnie dna miednicy, na które składa się zespół mięśni i więzadeł, które podtrzymują narządy jamy brzusznej. Nazwa pochodzi od nazwiska amerykańskiego lekar...

07/05/2017

Kosmetyki naturalne,  w przeciwieństwie do tych, które są przetwarzane chemicznie, wspomagają skórę w naturalnych procesach odnowy. I mimo iż każda kobieta wie, że jedzenie wpływa na kondycję skóry, to choć w pożywieniu stara się unikać chemii - w kosmetyce zupełnie o tym zapomina. Dzisiaj o naturalnych olejach, którymi obdarzyła nas natura, a które świetnie sprawdzają się jako kosmetyki pielęgnacyjne twarz...

06/05/2017

Dotyk to pierwsza forma komunikacji pomiędzy dzieckiem a rodzicem. Sprzyja bliskości, budowaniu więzi, wzmacnia poczucie wartości dziecka oraz zaspokaja jego potrzeby bezpieczeństwa i miłości. Stanowi niezastąpioną bazę na całe życie.

Please reload

​© 2023  Proudly created with Wix.com