top of page
witaj.jpg

Witaj...

...w naszym świecie, gdzie masaż jest podstawą wszelkich działań!

POST

Szczotkowanie ciała na sucho

Szczotkowanie na sucho polega na masowaniu całego ciała za pomocą specjalnej szczotki z włosiem. Jest to forma peelingu i masażu w jednym wykonywana na suchej skórze. Możemy stosować ją sami w domu co pomoże złuszczać i usuwać martwy naskórek oraz pobudzi układ limfatyczny i krążenie krwi wspomagając tym samym proces detoksykacji organizmu.Dzięki szczotkowaniu na sucho pozbędziemy się też nadmiaru zgromadzonej wody. Pozwoli to dotlenić komórki skóry i umożliwi lepsze wchłanianie składników odżywczych znajdujących się w balsamach do ciała lub olejkach stosowanych po zabiegu.Korzyści płynące ze szczotkowania na sucho:


🫶 Redukcja cellulitu


🫶 Likwidacja obrzęków limfatycznych


🫶 Zmniejszenie widoczności rozstępów


🫶 Ujędrnienie i wygładzenie skóry


🫶 Poprawienie jędrności biustu


🫶 Zapobieganie wrastania włosków po depilacji


🫶 Wyrównanie kolorytu skóry


🫶 Rozluźnienie napiętych mięśni


🫶 Uczucie relaksu i odprężenia


🫶 Wzrost napięcia skóry


🫶 Odblokowanie porów skóry


🫶 Naturalny zastrzyk energii dla ciała


🫶 Zredukowanie przykrego zapachuWybór szczotki jest tak samo ważny jak przebieg wykonywanego przez Nas masażu ciała, w którym musimy kierować się określonymi zasadami.

W zależności od konkretnej partii ciała masaż wykonuje się z mniejszą lub większą intensywnością.


Najlepszym wyborem będzie szczotka z naturalnego, odpowiednio twardego włosia. Jeżeli planujesz masować całe ciało warto wybrać taką z profilowaną rączką a jeśli uda czy brzuch idealnie sprawdzi się podręczna wersja ze specjalną taśmą, pod którą można wsunąć dłoń. Do masażu twarzy czy biustu warto wybrać delikatniejsze włosie.


Szczotka do szczotkowania na sucho może mieć też wbudowane gumowe wypustki, które dodatkowo stymulują i masują skórę poprzez nacisk.

Szczotkowanie najlepiej powtarzać codziennie przez około 5-10 minut. Ważna jest systematyczność dla uzyskania optymalnych efektów zabiegu.


Szczotkowanie ciała na sucho krok po kroku:


🔥 Używaj mocnych pociągnięć lecz nie dociskaj szczotki za bardzo żeby nie uszkodzić delikatnych warstw naskórka. Ważne jest, aby kontrolować nacisk. Ruchy okrężne wykonuj zgodnie z ruchem wskazówek zegara


🔥 Kierunek jest ważny! Kieruj się dosercowo ♥, ale masaż nogi zacznij od uda - ruchy podłużne wykonuj od kolana w stronę pachwin, następnie przejdź do łydki i również wykonaj ruchy od stawu skokowego w stronę kolana, na końcu stopa od palców w stronę pięty. Dopiero teraz wykonaj ruchy od palców stóp po udo. Tak wykonany masaż zapewni jednocześnie pracę zgodnie z zasadami drenażu limfatycznego. Adekwatnie wykonaj go na kończynie górnej: ramie, przedramię, dłoń i cała ręka od palców do pachy.


🔥 Zabieg wykonuj powoli


🔥 Gdy zbliżysz się do ramion, zacznij od rąk i kieruj się w stronę serca


🔥 W przypadku brzucha i pach wykonuj ruchy okrężne zgodne z ruchem wskazówek zegara


🔥 Wykonuj długie pociągnięcia w dół na plecach oraz okrężne na twarzy


🔥 Pamiętaj by utrzymywać szczotkę w czystości.


Inne sposoby na pobudzenie układu limfatycznego to ćwiczenia, unikanie długotrwałego stania lub siedzenia, włączanie do diety surowych, czerwonych owoców i warzyw takich jak buraki, wiśnie, żurawina, granat oraz głębokie oddychanie.


Daj skórze czas na przystosowanie się do tego rodzaju zabiegu.

Pamiętaj, że w pierwszych dniach czy tygodniach skóra może być podrażniona.


Bądź delikatna/delikatny.

Działaj intuicyjnie.


Masaż szczotką na sucho ma usprawniać krążenie, więc musi wspomagać odpływ krwi z najodleglejszych partii ciała w kierunku serca ❤️


Od teraz szczotkowanie nie musi kojarzyć się tylko z włosami.

Zadbaj o siebie przed zbliżającym się małymi krokami latem :)

Comments


bottom of page