top of page
witaj.jpg

Witaj...

...w naszym świecie, gdzie masaż jest podstawą wszelkich działań!

POST

DMSO w medycynie naturalnej. Skuteczne łagodzenie bólu.


DMSO, czyli dimetylosulfotlenku, to naturalny związek siarki organicznej o wielu zastosowaniach, zarówno w medycynie, jak i kosmetologii. Dowiedzemy się, jakie właściwości ma ten bezbarwny i bezwonny płyn, pozyskiwany syntetycznie lub z miazgi drzewnej. Przeanalizujemy jego korzystny wpływ na organizm, w tym zdolność do zwalczania stanów zapalnych, działanie antybakteryjne, a nawet pozytywny wpływ na układ immunologiczny.


DMSO na stany zapalne, składnik maści, maseko

DMSO czyli dimetylosulfotlenek to naturalny związek siarki organicznej z grupy sulfotlenków pozyskiwany syntetycznie lub z miazgi drzewnej mający postać bezbarwnego i bezwonnego płynu.

Niewielkie ilości DMSO występują w produktach spożywczych i napojach takich jak mleko, pomidory, kawa czy herbata, ale jest on również zatwierdzonym farmaceutykiem. Można spotkać go w postaci maści, roztworów czy żelu a nawet zastrzyków.


DMSO w organizmie przekształca się w łatwo przyswajalną organiczną postać siarki, (metylosulfonylometan), która pełni rolę surowca do wytwarzania chrząstki stawowej i kolagenu.

Dostarczenie substancji czynnej z powierzchni skóry do głębszych warstw kontrolowane jest przez warstwę rogową naskórka. DMSO ułatwia wchłanianie substancji czynnych przez chwilowe zakłócenie bariery fizjologicznej skóry, dlatego jest nośnikiem stosowanych miejscowo preparatów.

Odprowadza też i eliminuje płyn zapalny z chorych stawów zmniejszając ich obrzęk i łagodząc ból dlatego też stosowany jest między innymi w leczeniu Reumatoidalnego Zapalenia Stawów (RZS).

 

WŁAŚCIWOŚCI DMSO:

🔥 Zwalczanie stanów zapalnych,

🔥 Działanie antybakteryjne, eliminacja grzybów i wirusów,

🔥 Przyspieszenie procesu gojenia się ran,

🔥 Pozytywny wpływ na pracę układu immunologicznego,

🔥 Miejscowe działanie znieczulające,

🔥 Działanie kolagenolityczne,

🔥 Stosowany jako preparat chroniący i konserwujący zamrażane próbki i tkanki biologiczne a także narządy przeznaczone do transplantacji ,

🔥Działanie zwiotczające mięśnie,

🔥 Działanie antywirusowe, zmniejszanie zdolności wirusa do namnażania i hamowanie kopiowania wirusowego DNA.

 

Pomimo, że DMSO ma szeroki zakres działania, należy omówić z lekarzem możliwości jego przyjmowania i dawkowanie, aby uniknąć reakcji alergicznych czy innych niepożądanych działań. Przeciwskazaniem jest astma, cukrzyca oraz choroby wątroby i nerek.


Jeśli cierpisz na RZS warto sięgnąć po maści czy kremy, które w składzie mają DMSO!


Jeśli jesteś zwolennikiem medycyny alternatywnej z pewnością zainteresuje Cię naturalna forma wsparcia organizmu oraz liczne zastosowania lecznicze DMSO 😍

 

 

Comments


bottom of page