POST

Kilka sposobów na skuteczne rozluźnienie pacjenta podczas masażu

Dobry masaż to taki, który definiuje się w dwóch słowach zrelaksował lub pomógł. Pomógł na bóle pleców, głowy, nadmierne napięcie...Zrelaksował zestresowany umysł i spięte mięśnie. W dążeniu do rozluźnienia mięśni może pomóc wiele rzeczy. Dzisiaj dzielę się swoimi sposobami, aby być lepszym i skuteczniejszym masażystą.


 

1. ODPOWIEDNIA POZYCJA UŁOŻENIOWA

Każdy masażysta wie, że dobra pozycja ułożeniowa może znacząco wpłynąć na masaż oraz odczucia pacjenta. Nie ma nic bardziej prostszego niż ułożyć pacjenta w dogodnej i możliwej pozycji wykorzystując przy tym kliny, wałki, półwałki np firmy Habys. Czasami już samo ułożenie zmniejsza dolegliwości bólowe i relaksuje ciało.

2. ODPOWIEDNIA TEMPERATURA

Jeśli podczas masażu pacjentowi jest zimno po pierwsze: nie zrelaksuje się, po drugie prawdopodobnie jego mięśnie będą napięte, a umysł będzie myślał tylko o momencie zakończenia zabiegu. Warto więc przykrywać części niemasowane lub podczas chłodniejszych dni zastosować koc elektryczny bądź dogrzać pomieszczenie, w którym odbywa się masaż.

3. MUZYKA RELAKSACYJNA

Wielu studentów fizjoterapii czy masażu zastanawia się czy muzyka podczas masażu jest potrzebna. Jedni uważają, że jest to zbyteczny wydatek, inni - obowiązkowy zakup. Osobiście uważam, że jest to świetny sposób na zrelaksowanie. Zestresowany umysł, a co za tym idzie natłok myśli nie ułatwia pracy masażyście. Pacjent "spina" ciało, a zwłaszcza mięśnie w obrębie twarzy i szyi. Szczególnie polecam kolekcję Muzyka i Zdrowie (Music & Health) płyty, przy których pracuje mi się najlepiej. Łatwo je sklasyfikować do różnych masaży biorąc pod uwagę tempo pracy i cel masażu.

Wszystkie płyty pochodzą ze strony www.muzyka-relaksacyjna.pl <3