top of page
witaj.jpg

Witaj...

...w naszym świecie, gdzie masaż jest podstawą wszelkich działań!

MASAŻ W PEDIATRII
Massage in pediatry

Kurs skierowany do osób pracujących z dziećmi: pedagogów specjalnych, terapeutów, fizjoterapeutów, masażystów, rehabilitantów, lekarzy, pielęgniarek.

90% szkolenia poświęcone jest części praktycznej!

Grupa docelowa
Fizjoterapeuci, rehabilitanci, masażyści, pedagodzy, logopedzi, lekarze, pielęgniarki, opiekunki dziecięce, położne


Program szkolenia obejmuje część teoretyczną i praktyczną, w tym:
✅ masaż jako stymulator dotykowy
✅ rozwój psychoruchowy dziecka z uwzględnieniem fazy prenatalnej oraz postnatalnej
✅ odruchy pierwotne a pełna kontrola postawy ciała
✅ zmysły w rozwoju dziecka
✅ masaż Shantala dla niemowląt jako narzędzie terapeutyczne (teoria i metodyka wykonania)
✅ masaż Shantala dzieci starszych
✅ masaż przyrządowy stymulatorem sensomotorycznym

✅ masaż twarzy - aktywizacja odruchów ustno - twarzowych
✅ linia środka jako ważny element rozwoju
✅ masaż punktowy - pobudzenie wrażeń proprioreceptywnych

Po kursie uczestnik otrzymuje:
- certyfikat
- skrypt szkoleniowy

Cena kursu: 2000 PLN/ osoba (w cenie szkolenia obiad)

Przy zapisach obowiązkowy zadatek w wysokości 20% wartości szkolenia.

Prowadzisz własną działalność i chcesz wziąć udział w naszym szkoleniu ? Zapraszamy, jeśli tylko przy zapisie na szkolenie podasz dane firmy wystawimy Ci fakturę ;)


Miejsce szkolenia:

EduMedica- Policealna Medyczna Szkoła w Pabianicach
Żwirki i Wigury 19A
95-200 Pabianice

tel. 798 174 809
edumedica.pabianice@gmail.com

ILOŚĆ MIEJSC W GRUPIE OGRANICZONA - decyduje kolejność zgłoszeń! W celu zapisu prosimy zapoznać się z regulaminem i wypełnić formularz szkoleniowy.

Prowadzący:


 

Obraz 007.jpg

dr Sylwia Nowacka - Dobosz 

Od ponad 20 lat jest związana z Akademią Wychowania Fizycznego w Warszawie, doktor Nauk o Kulturze Fizycznej, posiada doświadczenie dydaktyczne w zakresie rozwoju motorycznego dzieci i młodzieży, wychowania zdrowotnego oraz teorii sportu i treningu sportowego poprzedzone doświadczeniem uzyskanym w toku 10 letniej kariery sportowej - strzelectwo sportowe – klasa mistrzowska. Ukończyła studia podyplomowe: Żywienie i wspomaganie dietetyczne w sporcie. Posiada wiedzę i umiejętności z zakresu terapii integracji sensorycznej SI zdobyte na kursie terapeutów w PSTIS co wykorzystuje w  kształceniu kadr wychowania fizycznego w zakresie kinezjologii edukacyjnej i integracji sensorycznej w procesie wychowania fizycznego. Wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego oraz kompensacji i korektywy na różnych poziomach edukacyjnych w tym 5 lat pracy w przedszkolach. Kierownik wielu badań naukowych z zakresu antropomotoryki i auksologii .Współautorka skal punktowych do oceny sprawności fizycznej dzieci i młodzieży polskiej. Współpracuje z Międzywydziałowym Laboratorium Neuropsychofizjologii – AWF Warszawa. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Antropologicznego. Współpracuje z Personnel Training Institute. Autorka cyklu artykułów eksperckich dla Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej (NCEŻ) w ramach programu KIK34 - Blok zagadnień dotyczących aktywności fizycznej dzieci i młodzieży, o następującej tematyce:

  • Aktywność ruchowa dzieci ze specjalnymi potrzebami motorycznymi z zaburzeniami sensorycznymi, emocjonalnymi, społecznymi.

  • Co rodzice mogą zrobić, aby dziecko rozwijało się lepiej emocjonalnie, intelektualnie i społecznie wykorzystując ruch.

  • Problemy z uczeniem się w szkole a aktywność ruchowa dziecka.

 

Pozostałe zainteresowania medycyną, psychologią i ekologią oraz hobby: piesze wędrówki, pływanie, strzelectwo sportowe, siatkówka. Interesuje się zielarstwem i ziołolecznictwem.

 

 

dr Marta Piechowska

Rehabilitantka ruchowa ze specjalnością masaż i odnowa biologiczna oraz gimnastyka korekcyjna i kompensacyjna. Wykładowca na Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Uczestnik Collegium Masażu Medycznego w Łodzi oraz studiów podyplomowych z Masażu Medycznego. Nauczyciel w Medycznej Policealnej Szkole "EduMedica" w Pabianicach. Autorka artykułów naukowych. Od 2011 roku szkoleniowiec prowadzący szkolenia i warsztaty z zakresu fizjoterapii i masaży ciała i twarzy, m.in.:Zwalczanie lipodystrofii typu kobiecego za pomocą kinesiotapingu, kinesiotaping KT1/ KT2, Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Masaż klasyczny, Masaż leczniczy (segmentarny, centryfugalny, izometryczny, sportowy, ipsilateralny, drenaż limfatyczny, bańką chińską,automasaż), Masaż relaksacyjny (stemplami, kamieniami bazaltowymi, świecą, miodem, chłodzącymi kulami, czekoladą itp.), Masaż prenatalny, Masaż Shantala. W styczniu 2019 r wszczęła przewód doktorski na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Więcej informacji: http://www.leksykonmasazu.pl/slowko/pokorska-marta/3851

1237608_653513224673579_551343473_n.jpg

Płatności:
Maseko
Millenium Bank SA
23 1160 2202 0000 0003 2563 1427
Wysokość zadatku: 400zł (uwaga! Zadatek jest bezzwrotny)
Tytuł: Masaż w pediatrii, Pabianice

bottom of page